War is never pretty

Woodfang in Hikayesi

yer: ordu kamp alanı

Kamp bolgesinde geldikten sonra Batidel ve elfleri ayrı bir birlik olarak ayrılıyorlar. Bu sirada onceden ormandan kurtarmıs oldugunuz elflerin kampa ulasmıs oldugunu da farkediyorsunuz. Siviller onları kurtarmak adına esir dusen elf gozculerin bakımı ile ilgilenirken sizde çadırınıza çekiliyorsunuz. Ertesi gun insan formundaki woodfang kamp alanına gelerek size sunları anlatıyor:

“Creator” a hizmet eden bir druidim insan olarak doğdum ve senelerce pek cok farklı formda ona hizmet ettim. Son bikaç yuzyılda (benim zamanimda) Confuser of Way tarafından onderlik edilen bir savaş başladı. O ve onun yandaş inançları ile uzun senelerce savaştık. En son bu ejderha formunda doğdum. Savaşu kazandık ve tekrar düzen hüküm sürmeye başladı. Ancak Tellene deki ölümlüler savaşta kazandıkları güçle sarhoş oldular. Onları kendi yokoluşlarını hazırlamamaları için uyardım ve uykuma yattım.
Her 10 senede bir elfler bana ulasıyordu. Iletisim eger bir soylu iseniz veya yıldızlar doğru pozisyonda ise oldukca kolaydı ama onun haricindeki durumlarda cok güçlü bir idare gerektiriyodu. Ne kadar süre geçtiğini bilmiyorum, uykuda iken zaman kavramı yok oluyor. Bir süre sonra uykunun karanluğında kayboldum bir rüya ne de bir düşünce beliğimle taaki acı ve, ofke ve karanlık dolu rüyalar gelinceye kadar. Uyanmak istedim ama uyku ayininin koşulları belli idi, bengeyi saglamak icin geri çagrılmam gerekiyordu, doalyısı ile bu kabuslar surdu gitti. Eger beni uyandırmasaydınız muhtemelen ben de seneler icin delirmis ve içi kararmis bir şekilide uyanacaktım.
Su anda bile içimdeki karanliği hissedebiliyorum, karanlık düşünceler bilincimin kıyısında dolasiyor. Duygularımı kontrol edemedigimde kopukluklar oluyor doalyısı ile geçen akşam için özür dilerim tam olarak kendimde değildim "Creator"’un varlıgını tam hissedememek ve güelim ormanımın geldiği hali gormek beni derinden etkiledi kendimi kaybetmiştim. Eger beni uyarmamış olsaydınız arkadaşlarını öldümüş olacaktım.
Yabancı bir dünyada olduğumun farkındayım. Yaşadığınız dünyada benim gibi birine pek yer oldugunu sanmıyorum, ayrıca için doğrusu kontrolumu kaybeder isem yapabileceklerimden de korkuyorum. Dolayısı ile ormanıma çekili sadece onun bakımı ve iyiligi ile ugraşicağım. İhtiyacınız oldıgında bana bir sending yapın yeterli, en hızlı şekilde gelirim.

Bunları soledikten sonra Woodfang sizi kafanızdaki sorularla yanlız bırakip ayrılıyor. Woodfag’in anlattıklarını daha derinlemesine arastırdıgınızda (a.k.a. divination) " Yaratilis Efsanesi " ögreniyorsunuz ve Woodfang’in uyudugu zamanın yaradılıs efsanesindeki "Creator"’un olumunden once oldugunu anlıyorsunuz.

Comments

burcinsayin burcinsayin

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.