Sir Setana Eramis

Description:
Bio:

Kalmar tarihinin eski ailelerinden biri olan Eramis ailesinden gelmektedir. Abisi Pipido nun yonetimi ile ilgilenirken Setana da yoredeki duzeni saglamaktadır. Her iki kardeşinde en büyük amacı halklarına eksiksiz hizmet ederek aile şereflerini tekrar temizlemektir. İki kardes bunun için yörede uzun süre kendi kaynakları ile halka hizmet edip çeşitli kahramanlıklar göstererek halkın sevgisini kazanmis ve ardından kıral Adoku tarafından Pipido yönetimine getirilmişlerdir.

Çalışkan ve alçak gönüllü olan Setana halkının iyiliğini özellikle herşeyden önde tutar. Mal varlığı, ünvan ve bunun gibi güç sembolu her türlu şeyden kendini uzak tutmaya calistiği icin Pipido baronu Setana değil abisi Retara olmustur.

Vaktinin büyük bir kısmını Pipido ve çevresini sahsen devriye gezerek geçirir.

En son yaşanan veba salgınında hastalığı kesinleşmemeş Pipido ahalisinin oldurulmesi emrine uymadiği için abisi ve karısı ile birlikte “vatan hainliği” suçundan hüküm giyip tüm yetkileri ve mal varlıkları ellerinden alınmış hapsedilmistir.

Bir süre hapis kaldıktan sonra Pipido da isyan çıkmıştır. İsyancılar Eramis kardeşleri kurtarmak istesede zindanlara yerlestirilmis garip bir labirent buyusu nedeni ile muaffak olamamişlardır.


tarihinde büyünğn etkisi geçmis ve kardeşlerin cesetleri zindanda bulunmuştur

Sir Setana Eramis

War is never pretty burcinsayin burcinsayin